SIK SORULAN SORULAR

AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu öğrencilerinin günlük kıyafetleri okul tarafından Ağustos ayında temin edilmektedir. Okul logo renklerimizden oluşan kırmızı lacoste tişort ve lacivert kanvas pantolon ve spor eşofmanları okuldan alınmaktadır.

AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu’nda eğitim öğretim, 07:45-18:00 saatleri arasında yürütülmektedir. Sabah beslenme, öğle yemeği ve ikindi ara öğün saatleri zaman çizelgesinde belirtilir.

AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu’na başvuruda bulunan 4 ve 5 yaş hazırlık sınıfı öğrenci adayları için aday velilerimiz başvuru formu doldurur. İletişim bilgileri doğrultusunda velilere randevu verilir. Aday veliye okul ile ilgili bilgilendirme yapılır. Öğrencinin kayıt işlemleri bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilir.

AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu velileri, eğitim öğretim sürecinin vazgeçilmez bir öğesidir. Okul ve ailenin ortak dil kullanmaları, ortak tutum içinde olmaları eğitimin verimini arttırır. Bu amaçla velilerimizin okulda yapılan etkinlikleri, gezileri ve duyuruları takip edebilmeleri amacıyla hazırlanan bültenler tema sonlarında gönderilir. Duyurular e-posta ve sms aracılığı ile kendilerine ulaştırılır Bu bilgilendirmelerin takip edilmesi, iletişimimizi sağlıklı yürütebilmemiz açısından önemlidir.


Öğretmenler ile gün içinde iletişim kurmak isteyen velilerimiz okul yönetimine not bırakabilirler. Ayrıca günlük bilgilendirmeler de ‘iletişim Defteri’ aracılığı ile yürütülür. Bu sistem ile çocuğunuzu ilgilendiren önemli bilgiler okuldan eve ulaşacaktır. Ayrıca gün içerisinde öğretmen görüşme saatlerinde okulu arayarak öğretmenlerimizle görüşme yapabilirsiniz.

AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu;
Küçük hazırlık gruplarımızda 14
Büyük hazırlık gruplarımızda 20 öğrenci bulunur.

AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu öğrencileri
Beden/ jimnastik eğitimi, müzik, görsel sanatlar, bilgisayar, ritmik dans, satranç, fen laboratuvar gibi etkinlikler program dâhilinde olup eğitim öğretim amaçlı geziler, özel günler ve haftalar, ulusal ve uluslararası bayram kutlamaları ile desteklenir.

Paylaş: